Diskusijos „Saugios veiklos vasarą organizavimas“ išvados

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau - JRD), bendradarbiaudamas su Valstybine darbo inspekcija, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentu, Policijos departamentu, Lietuvos jaunimo darbuotojų asociacija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru, gegužės 5 d. Vilniuje, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, organizavo diskusiją „Saugios veiklos vasarą organizavimas“.

Pagrindinis diskusijos tikslas - stiprinti su jaunimu dirbančių asmenų kompetencijas, reikalingas saugiam vasaros metu vykdomų veiklų organizavimui. Renginio dalyviai – su jaunimu dirbantys asmenys, atvirųjų jaunimo centrų / erdvių darbuotojai, jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų nariai ir kiti suinteresuoti asmenys – išklausė informatyvius Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Valstybinės darbo inspekcijos ir VšĮ Telšių jaunimo centro  pranešimus  bei kartu su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentu ir Panevėžio apskrities VPK Kupiškio r. policijos komisariato policijos pareigūnais diskutavo apie tai, kaip jaunimo darbuotojas turėtų pasielgti situacijose, kai susiduriama su alkoholio ir narkotikų vartojimu ir kokių priemonių reikia imtis, kad saugumu veiklų metu rūpintųsi ne tik jaunimo darbuotojas, bet ir pats jaunuolis.

Diskusijoje policijos pareigūnai akcentavo, kad jaunimo darbuotojas neša labai didelę atsakomybę pasirinkdamas, ar visais atvejais yra būtinybė kreiptis pirmiausiai į policijos pareigūnus, ar bandyti spręsti problemą įtraukiant tėvus ir taip nesugriauti pasitikėjimo su jaunu žmogumi. Taip pat buvo atkreiptas dėmesys į tai, jog norint, kad patys jaunuoliai saugotų save, reikia, kad jie suprastų, kokie padariniai laukia įvykus įvykiui. Diskusijos dalyviai priėjo prie išvados, jog šeimos perduodamos vertybės ir elgesio normos yra pagrindas, formuojantis jaunuolio supratimą apie taisyklių laikymąsi bet kokiose veiklose.

Su renginio dalyvių pranešimais ir dažniausiai užduodamų klausimų suvestine galite susipažinti čia.

Aurelija Augūnienė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro
Turizmo ir etnokultūrinio ugdymo skyriaus vedėja, pranešimas „Vaikų turizmo renginių organizavimo aprašo pristatymas, jo praktinis pritaikymas vykdant veiklas”

Romas Einikis, Valstybinės darbo inspekcijos asmenų aptarnavimo ir teisės taikymo skyriaus vyr. specialistas, pranešimas „Darbo sutarties sudarymas, vykdymas, bei nutraukimas. Darbo ir poilsio laikas. Sutrumpintas darbo laikas. Kasmetinės pailgintos atostogos. Darbo užmokestis. Individualus darbo ginčas“

Saulena Pilitauskaitė, VšĮ Telšių jaunimo centro direktorė, pranešimas „Darbas su jaunimu vasarą Atvirame Telšių jaunimo centre“

JRD informacija

 

Paieška