Ką galima sukurti per 10 metų? Kaip toliau vystyti darbą su jaunimu?

Į šiuos ir kitus jaunimo darbuotojų iš Jungtinės Karalystės, Makedonijos ir  Lietuvos klausimus atsakė Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė, Jaunimo politikos plėtros ir programų įgyvendinimo skyrius vedėja Valda Karnickaitė.

Lietuva jau 10 metų kryptingai vysto darbą su jaunimu, todėl turi kuo dalintis su jaunimo darbuotojais iš Europos. Per šį laikotarpį Lietuvoje steigėsi jaunimo centrai, buvo pradėti rengti ir sertifikuojami jaunimo darbuotojai. Atsirado įdomios ir vietinius poreikius atitinkančios darbo su jaunimu formos: atvirasis, mobilusis, gatvės, informacinis darbas su jaunimu. Šioje srityje atliekami tyrimai, bei rengiami strateginiai dokumentai numatantys darbo su jaunimu plėtra artimiausiems 5 metams.

Pasak pažintinio vizito dalyvės Zoricos Stamenkovskos, dirbančios Makedonijos Jaunimo ir Sporto agentūroje patarėja tarptautinio bendradarbiavimo klausimais   Lietuvos darbo su jaunimu pavydžiai labai naudingi Makedonijai, kuri šiuo metu kuria šią sistemą. Nes galima sužinoti, kaip praktiškai ši sistema buvo kuriama, kokie buvo žingsniai per pirmuosius 10 metų. Lietuvos nėra toli pabėgusi nuo mūsų”.

Jaunimo reikalų departamento skyriaus vedėja Valda Karnickaitė pasakojo, kaip departamentas kryptingai vysto jaunimo politiką regionuose, kokias priemones ir metodikas taiko. Dalinosi darbo su jaunimu vystymo vizija Lietuvoje.

Pažintinio vizito dalyviai susipažino su geraisiais darbo su jaunimu pavyzdžiais Lietuvoje, lankėsi Lietuvos jaunimo centruose, bei išbandė jaunimo darbuotojų sertifikavimo metodikos įrankius.

Rugsėjo 12-16 dienomis Politikos tyrimų ir analizės institutas organizavo tarptautinį pažintinį vizitą Lietuvoje Darbo su jaunimu pripažinimas”. Pažintinis vizitas įgyvendinamas KA2, Strateginės partnerystės projekto Darbo su jaunimu pripažinimas naudojant įsivertinimo įrankius ir akreditaciją”, projektas finansuojamas Erasmus Plius programos. 

Daugiau skaitykite čia .

Paieška