Visuomenė kviečiama nominuoti Metų Europiečius 2022

Jau antrus metus iš eilės asociacija Europiečių judėjimas (European MovementLithuania-EML) Lietuvoje organizuoja Metų Europiečio (-tės) rinkimus. Europos Komisijai 2022-uosius metus paskelbus Europos jaunimo metais, šiemet visuomenė kviečiama rinkti ir Metų jaunąjį Europietį ar Europietę – kandidatus siūlyti gali visi.

Šiuo atviru konkursu, kaip ir pernai metais, siekiama pagerbti asmenis, labiausiai prisidėjusius prie Europos vertybių sklaidos ir ES keliamų tikslų įgyvendinimo Lietuvoje. Projekto partneriai – LR užsienio reikalų ministerija, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir AB „Lietuvos geležinkeliai“.

2021 metais pirmuoju Metų Europiečiu buvo išrinktas žmogaus teisių gynėjas, „Freedomhouse“ Lietuvoje vadovas Vytis Jurkonis.

„Lietuvoje turime daug nuostabių žmonių – kuriančių, dirbančių, įkvepiančių ir darančių nuostabius dalykus vardan kitų, vardan kilnaus tikslo. Siekdami garsinti asmenis, kurie kuria europinę aplinką, skleidžia europines vertybes ar kitaip prisideda prie ES keliamų tikslų įgyvendinimo, kviečiame Jus nominuoti kandidatus į šių metų Metų Europiečio (-tės) ir Metų jaunojo Europiečio (-tės) apdovanojimus. Tai padaryti tikrai paprasta“, kviečia Gaja Šavelė, EML vadybos pirmininkė.

„Metų Europiečio apdovanojimai jau ne vienerius metus vyksta daugelyje Europos šalių – tad labai džiaugiamės, jog šiam projektui pernai susilaukus plataus visuomenės susidomėjimo ir Lietuvoje, šiemet vieningomis pastangomis turime galimybę jį tęsti ir toliau“, teigia EML vykdančioji direktorė Laura Tatarėlytė.

Metų jaunojo Europiečio nominacija įsteigta bendradarbiaujant su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT). Pasak LiJOT prezidento Luko Kornelijaus Vaičiako, Lietuvoje yra daugybė nuostabių, veiklių jaunų žmonių, kurie savo darbais papuošia ir Europą, kad kiekvienam būtų geriau. Tas jaunas žmogus, metų Europos kūrėjas, yra kaip trylikta žvaigždė Europos Sąjungos vėliavoje – kasdien žengiantis pirmyn kartu su Europos Sąjungos vertybėmis. Dabar puikus laikas tą žvaigždę pastebėti ir įvertinti šiuose apdovanojimuose”, teigia L.K. Vaičiakas.

Dalyvavimas konkurse yra atviras visiems – iki š. m. vasario 25 d. visuomenė kviečiama siūlyti savo kandidatus. Remiantis Konkurso nuostatais, galima nominuoti visus fizinius asmenis,  kurie savo veikla:

  1. Parodė ypatingą atsidavimą skleidžiant ES vertybes – pagarbą žmogaus orumui, laisvės, demokratijos, lygybės, teisinės valstybės ir pagarbos žmogaus teisėms principus – ir tokiu būdu skatino teigiamus pokyčius Lietuvoje arba savo bendruomenėje;
  2. Prisidėjo prie didesnio ES valstybių narių piliečių tarpusavio supratimo ir glaudesnės integracijos, gilesnio bendradarbiavimo Europos Sąjungoje skatinimo;
  3. Parodė iniciatyvą ir išskirtines pastangas skleidžiant vieningos Europos idėjas;
  4. Įgyvendino veiklas ar iniciatyvas, skatinančias žaliąją transformaciją, skaitmenizacijosplėtrą bei atsparumo grėsmėms didinimą ar kitokiais būdais prisidėjo prie ES keliamų tikslų įgyvendinimo.
 

Metų Europiečio (-tės) rinkimai vyks dviem etapais: iš visuomenės nominuotų kandidatų, Konkurso komisija kiekvienoje kategorijoje atrinks po penkis pretendentus Metų Europiečio (-tės) ir Metų jaunojo Europiečio (-tės) apdovanojimams gauti. Iš šių pretendentų laimėtoją viešu balsavimu išrinks visuomenė š. m. balandžio 10–21 dienomis LRT.lt portale. Laimėtojas bus iškilmingai apdovanotas simbolinės vertės prizu š. m. gegužės mėnesį vykstančių Europos dienos renginių metu (organizuojamų priklausomai nuo epidemiologinės situacijos šalyje).

Kandidato nominavimo anketa ir informacija apie Konkursą čia.

Europiečių judėjimas yra Tarptautinio Europos judėjimo (angl. European MovementInternational) tinklo dalis. Tarptautinis Europos judėjimas yra 1947 metais įsteigta skėtinė organizacija, veikianti 39 valstybėse ir vienijanti ES klausimais dirbančias NVO, institucijas, verslo įmones ir pavienius asmenis. EML siekia oficialiai tapti pilnateise šios organizacijos nare.

Paieška