„ERASMUS+“ jaunimo srities ir „EUROPOS SOLIDARUMO KORPUSO“ naujo etapo pristatymo renginyje – naujausios ES galimybės jaunimui

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2021 m. gruodžio 15 d. 13-17 val. kviečia į Europos Sąjungos programų „Erasmus+“ jaunimo srities ir „Europos solidarumo korpusas“ naujo etapo pristatymo renginį. Nuotoliniame renginyje dalyviai galės ne tik sužinoti, ką iki šiol Lietuvos ir Europos jaunimui davė šios programos, ko galima tikėtis per kitus šešerius naujojo etapo metus, bet ir patys aktyviai dalyvauti renginio programoje dalindamiesi savo patirtimi, pateikdami rūpimus klausimus apie Europos Sąjungos teikiamas galimybes jaunimui. Renginyje galėsite pasirinkti jus dominančias temas, o apsigalvoję. pereiti į kitos temos diskusijų kambarį. Pažadame interaktyvų, gausų įdomios informacijos renginį jaunimui ir apie jaunimą!

Šiemet prasidėjo naujas programų „Erasmus+“ ir „Europos solidarumo korpuso“ etapas, kuris truks iki 2027 metų. Per septynerius metus bus siekiama, kad jaunimas kuo aktyviau dalyvautų žaliajame kurse, prisidėtų prie Europos skaitmeninių permainų; taip pat programomis šiame etape itin skatinama įvairių jaunimo grupių įtrauktis.

Be šių programų polių, renginyje bus pristatyti ankstesnio programų etapo rezultatai, programų naujovės, siūlomos galimybės jaunimui šešiose skirtingose srityse, vadinamuose veiksmuose. Iš pirmų lūpų išgirsite, kokių apčiuopiamų rezultatų jauniems žmonėms ir juos supančiai bendruomenei paliko kiekvieno iš veiksmų jau įgyventi projektai.

Renginys skirtas oficialiai atidaryti programų „Erasmus+“ jaunimo srities ir „Europos solidarumo korpusas“ naują etapą Lietuvoje, dalintis jaunimo projektų sėkmės istorijomis bei pristatyti pagrindines programų kryptis jauniems žmonėms, jaunimo ir su jaunimu dirbančioms organizacijoms, jaunimo centrams, jaunimo erdvėms, jaunimo darbuotojams, mobilaus darbo ir darbo su jaunimu gatvėje komandoms, savivaldybių jaunimo reikalų taryboms, jaunimo reikalų koordinatoriams, buvusiems ir esamiems pareiškėjams, projektų dalyviams, sprendimų priėmėjams ir žiniasklaidai.

Renginys vyks nuotoliniu būdu. Renginio nuorodą gaus užsiregistravę dalyviai.

Norinčiuosius dalyvauti renginyje prašome užsiregistruoti užpildant REGISTRACIJOS FORMĄ iki gruodžio 13 d.

PROGRAMA

13:00 – 13:10 Renginio atidarymas
13:10 – 13:40 Europos jaunimas šiandien ir rytoj
•      Sveikinimo žodis
•     „Kaip keitėsi  jaunimo dalyvavimas per pastaruosius 20 metų“
Jonas Laniauskas, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – JRD) direktorius
•     „Erasmus+“ jaunimo srities ir „Europos solidarumo korpuso“ naujovės 2021-2027 m. 
Loreta Eimontaitė, JRD Tarptautinės jaunimo politikos skyriaus vedėja
13:45 – 15:00 ES galimybės jaunimui (I dalis)
•    Jaunimo dalyvavimo veiklos
•     Jaunimo mobilumas (mainai)
•     Savanoriška veikla
15:00 – 15:15  Pertrauka
15:15 – 16:30 ES galimybės jaunimui (II dalis)
•     Bendradarbiavimo partnerystės

•     Su jaunimu dirbančių asmenų mobilumas
•     Solidarumo projektai

Detali programa su kiekvieno veiksmo moderatoriumi ir projektų atstovais – meniu punkte 2021-2027 M. ETAPO PRISTATYMAS“.

Nuorodą į renginį atsiųsime visiems prisiregistravusiems dalyvauti. Registruokitės dabar - čia.

 

Paieška