Jaunimo informavimas ir konsultavimas dalintis žiniomis, bet ne patarimais

Jaunimo informavimo ir konsultavimo darbuotojas gali tapti dešiniąja ranka jaunam žmogui planuojant ateitį, ieškant mobilumo galimybių, užklasinės veiklos ar bet kokios problemos sprendimo būdų.

2016 m. spalio 11–15 d. skirtingų organizacijų atstovai iš visos Lietuvos susitiko jaunimo informavimo ir konsultavimo mokymuose „Yintro“, vykusiuose Vilniaus rajone. Šiuo metu įvairias veiklas vykdantys žmonės – jaunimo centrų, bibliotekų, jaunimo darbo centrų ar kt. įstaigų darbuotojai iš Varėnos, Vilkaviškio, Pakruojo, Jonavos, Kauno, Švenčionių, Kuršėnų ir Vilniaus penkias dienas trukusiuose mokymuose sėmėsi teorinių ir praktinių žmonių – kaip vyksta jaunimo informavimo ir konsultavimo procesas, kaip atrenkama ir patraukliai pateikiama patikima ir tiksli informacija, kaip sudominti ir informuoti jaunus žmones. 

„Mūsų pareiga supažindinti jauną žmogų su įvairiomis galimybėmis, suteikti visą reikiamą informaciją, paliekant jam neliečiamą apsisprendimo teisę. Jaunimo informavimo ir konsultavimo darbuotojas turi dalintis žiniomis, bet ne patarimais“, – pradėdami vieną iš mokymų sesijų sakė mokymų vadovai Evaldas Rupkus ir Agnė Rapalaitė, dirbantys pagal Europos jaunimo informavimo ir konsultavimo agentūros (ERYICA) sukurtą metodiką.

Mokymų metu dalyviai, padedami vadovų, atskleidė pagrindines jaunimo informavimo ir konsultavimo darbuotojų vertybes, savybes ir misijas: pagarba, objektyvumas, atviras požiūris, nešališkumas, gebėjimas skaityti tarp eilučių – dažnai jaunam žmogui sunku įvardinti jį kamuojančią problemą ir paprašyti pagalbos, kartais svarbu išgirsti, kas lieka nepasakyta, todėl vienas esminių jaunimo informavimo ir konsultavimo darbuotojo bruožų – pastabumas, įžvalga ir gebėjimas planuoti – kur nukreipti jauną žmogų, kokią pagalbą ar informaciją jis gaus, kas jam vertinga, kaip neišgąsdinti, susidraugauti per kelias minutes, išlaikant pagarbų atstumą.

„Grįžę į savo regionus, dirbsime skirtinguose jaunimo informavimo ir konsultavimo taškuose, tačiau per pastarąsias dienas visi susigyvenome ir, atrodo, tapome komanda. Tai svarbus dalykas dirbant jaunimo informavimo srityje, kai žinai, kad kitame mieste dirba gerai pažįstamas kolega, nusiteikęs padėti ir bendradarbiauti“, – paskutinės mokymų sesijos metu sakė vienas iš dalyvių.

ERYICA buria Europos lygiu bendradarbiaujančias institucijas, stebi ir vertina esamą jaunimo informavimo situaciją Europoje, skatina tyrimus ir inovacijas bei vysto paslaugas, kurios atitiktų jaunų žmonių poreikius. Agentūra taip pat skatina ir palengvina organizacijų, dirbančių jaunimo informavimo ir konsultavimo srityje, tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą. YIntro mokymo kursai Lietuvoje įgyvendinti remiantis ERYICA metodika ir finansuojami Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Paieška