Lietuvos jaunimo sostinė 2023 m.

Lietuvos jaunimo sostinė – tai pirmoji tokio pobūdžio iniciatyva Lietuvoje, skirta šalies savivaldybėms bei jose gyvenančiam jaunimui. Tai galimybė įtraukti jaunimą aktyviau dalyvauti savivaldybės bei šalies gyvenime, suteikti daugiau galių formuoti jaunimo politiką bei pristatyti Lietuvai savo savivaldybę kaip unikalią, aktyvią ir jaunatvišką.

Lietuvos jaunimo sostinės iniciatyva kilo iš projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“. Klaipėdos siekis išjudinti Europos jaunimo sostinių geografiją ir tapti pirmąja tokia sostine Šiaurės Europos ir Baltijos jūros regione sulaukė pasisekimo. Į paraiškos rengimą siekiant tapti Europos jaunimo sostine įsitraukė daugiau nei 500 jaunų žmonių. Jie dalinosi savo mintimis ir įžvalgomis, kokių pokyčių reikia, kad galėtų ne tik išjudinti jaunimo politiką, bet ir tapti pavyzdžiu kitiems miestams. Jie sukūrė #chooseklaipeda ir išaugino miesto jaunimo judėjimą. Inicijavo pilotinį #chooseklaipeda ambasadorių projektą – įtraukė jaunus žmones, kurie nedalyvauja formalių jaunimo struktūrų veikloje, kad ir jų balsas būtų išgirstas.

Daugiau informacijos apie šią iniciatyvą: www.jaunimosostine.lt

Konkursą "Lietuvos jaunimo sostinė 2023 m." organizuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, bendradarbiaudamas su Klaipėdos miesto savivaldybės administracija.

Konkursas „Lietuvos jaunimo sostinė 2023 m.“ (toliau – Konkursas) organizuojamas dviem etapais. Pirmuoju etapu siekiama pagal nustatytus reikalavimus atrinkti pareiškėjus, dalyvausiančius antrajame etape. Antruoju etapu siekiama nustatyti Konkurso laimėtoją. Konkurso finansavimo iš valstybės biudžeto lėšų dalyvių atrankos nuostatai nustato pirmo etapo paraiškų teikimo ir pildymo reikalavimus, taip pat reikalavimus pareiškėjams, paraiškų atrankos ir vertinimo tvarką. Konkurso finansavimo iš valstybės biudžeto nuostatai nustato antro etapo paraiškų teikimo ir pildymo reikalavimus, taip pat reikalavimus pareiškėjams, paraiškų atrankos ir vertinimo, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų  skyrimo, projektų vykdymo ir stebėsenos tvarką. Konkurso nuostatų projektas skelbiamas tinklalapyje.

Konkurso pirmo etapo nuostatai.

Konkurso antro etapo nuostatų projektas.