Kviečiame įsitraukti į iniciatyvą „Atverk duris vasarai“

Projektą „Atverk duris vasarai“ organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, skatindamas mokyklas, bibliotekas, muziejus, atviruosius jaunimo centrus ir erdves bei kitas įstaigas atverti duris vasarą ir suteikti vaikams galimybes prasmingai leisti atostogas. Suaugusieji vasarą kviečiami tapti vaikų vadovais ir organizuoti edukacinius užsiėmimus: sporto varžybas, kūrybines dirbtuves ar knygų skaitymo popietes. Aktyviausių ir įdomiausių užsiėmimų organizatoriai bus apdovanoti kelione į vieną moderniausių Europoje technologijų muziejų – Koperniko mokslo centrą, esantį Varšuvoje.

„Jaunimo reikalų departamentas palaiko akcijas, nukreiptas į kokybišką vaikų užimtumą vasaros metu, - sako Jaunimo reikalų departamento direktorius Vydūnas Trapinskas. Labai svarbu, jog turime ir galime naudoti puikiai Lietuvoje su jaunimo užimtumo įstaigomis susijusią infrastruktūrą, siekiant, kad vaikai vasaros metu užsiimtų edukacine veikla, būtų ugdomos jų bendrosios kompetencijos, gerėtų socialiniai įgūdžiai“.

Prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ gali prisidėti ir užsiregistruoti bendrojo ugdymo mokyklos, daugiafunkciai centrai, dienos centrai, atvirieji jaunimo centrai ir erdvės, neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, muziejai, bendruomenės ir kitos įstaigos, turinčios galimybę vaikams suteikti erdvę aktyviai veiklai.

Registruojama erdvė turi būti nemokama ir saugi, pritaikyta edukaciniams vaikų užsiėmimams vasarą. Kiek patalpose truks edukacinė veikla, nėra ribojama, nusprendžia pati vietą pasiūliusi įstaiga.

Norintieji dalyvauti projekte „Atverk duris vasarai“ iki birželio 17 d. turi užpildyti paraišką .

Paieška