Prasideda registracija į naujojo Ūkio ministro globojamą verslumo skatinimo programą „Futurepreneurs“

Pirmą kartą Lietuvoje vykstantis tarptautinis verslumo skatinimo projektas „Futurepreneurs“ pradeda dalyvių registraciją. Jauni žmonės kviečiami išdrįsti įgyvendinti savo svajonių verslo idėją ir sukurti tokį startuolį, kuris keistų pasaulį. „Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko“ vykdomą ir iš dalies finansuojamą „Erasmus+“ programos lėšomis projektą globoja ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius. 

Prie programos ir jaunimo verslumo ugdymo kartu su verslo partneriais prisideda ir Vilniaus universitetas, Gedimino technikos universitetas, VU Verslo mokykla, VšĮ „Versli Lietuva“ ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra. Pirmą kartą tokio pobūdžio verslumo skatinimo programa bus integruojama į studijų procesą ir sudarys galimybę studentams teorines žinias paversti sėkmingais verslais.

Visiems, kam iki 29

Projekto globėjas – ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius – sako, kad kurdami savo verslą jauni žmonės turi daug ambicijų ir užsidegimo, tačiau labai dažnai susiduria su žinių ir patirties stoka.

„Jaunimui neretai pritrūksta praktinės informacijos apie verslo įgyvendinimą, rinkos specifiką, finansų planavimą, todėl sėkmingų verslininkų ir patyrusių mentorių pagalba yralabai svarbi. Džiaugiuosi, kad tokie projektai rengiami, ir kviečiu jaunimą aktyviai naudotis tokia galimybe, nes, ką gali žinoti, gal tai padės atrasti lietuviškąjį Eloną Muską ar Marką Zukerbergą“, – teigia ministras.

Dalyvauti projekte kviečiami jaunuoliai nuo 18 iki 29 metų amžiaus. Per visą projekto laikotarpį jų lauks 4 mokymų sesijos, kurių metu patyrę profesionalai ne tik suteiks visą reikalingą teorinę medžiagą apie verslo kūrimą, bet ir skirs dalyviams specialias užduotis. Su kiekviena jaunųjų verslo kūrėjų komanda kiekviename žingsnyje dirbs patyrę mentoriai, kurie padės išgryninti idėją ir pasirinkti teisingą kelią jai realizuoti.

Spręs konkrečias problemas

Anot „Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko“ direktorės Laimos Kaušpadienės, programos dalyviai savo kailiu pajus, ką reiškia kurti ateities verslą skirtingose srityse, tarp kurių: finansinės technologijos (angl. fintech), informacinės ir komunikavimo technologijos, gynyba ir saugumas, švariosios technologijos (angl. cleantech), transportas ir logistika.

Kad dalyviams būtų paprasčiau sugalvoti konkretaus verslo idėjas, jiems bus paruoštos problemos, su kuriomis realiai susiduria šiandienos verslas ar gyventojai, ir bus siūloma surasti inovatyvių būdų joms išspręsti.

„Kiekviena užduotis „Futurepreneurs“ dalyvius žingsnelis po žingsnelio priartins prie jų idėjos įgyvendinimo. Jos padės dalyviams tinkamai planuoti savo laiką ir skirti pakankamai dėmesio kiekvienam startuolio kūrimo etapui, kad prieš pat idėjų pristatymą investuotojams nepritrūktų paskutinės nakties, kaip dažnai nutinka studentams“, – tikina L. Kaušpadienė.

„Practica Capital“ partneris Donatas Keras tikina, kad inovacijos – tai geresnis, tobulesnis būdas atlikti įvairius procesus.

„Versle tai naujų procesų, produktų kūrimas, veiklos procesų optimizavimas, paslaugų tobulinimas. Visa tai sąlygoja geresnius rodiklius bei ilguoju periodu gali užtikrinti verslo sėkmę. Mūsų visų aplinkai naudingos inovacijos yra svarbios, ne tik todėl, kad tai yra socialiai atsakinga, tačiau tai lygiai taip pat turi tiesioginę įtaką verslo efektyvumui ir rezultatams. Pokyčių verslo kūrėjai turi apgalvoti visas smulkmenas, net ir tai, kaip bus perdirbamos jų pakuotės arba kas bus daroma su neparduota produkcija“, – sako D. Keras.

Savo žiniomis su jaunaisiais verslo kūrėjais dalinsis aplinką tausoti skatinančios kompanijos „Pure Birds“ (Nyderlandai) atstovai Bram Van Schijndel ir Coen Faber, „Startup.lt“ atstovai Arvydas Bložė ir Jean-Baptiste Daguene, „Practica Capital“ partneris Donatas Keras, Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos patarėjas Aurimas Navys ir daugelis kitų patyrusių specialistų.

Gali jungtis iš visos šalies

Projekte gali dalyvauti jaunuoliai iš visos Lietuvos – tie, kas negalės atvykti į mokymus Vilniuje, visas paskaitas galės nemokamai stebėti projekto svetainėje tiesiogiai arba peržiūrėti vėliau, o su mentoriais dirbs nuotoliniu būdu.  

„Futurepreneurs“ atidarymo renginys įvyks vasario 22 dieną VU Gyvybės mokslų centre (Saulėtekio al. 7). Savo startuolių idėją dalyviai turės sugeneruoti ir pagrįsti iki gegužės 3 dienos, kada įvyks verslo idėjų pristatymas. Visiems projekto dalyviams bus įteiktas programos sertifikatas, o skirtingų kategorijų nugalėtojų laukia ir specialūs rėmėjų apdovanojimai.

Prie projekto organizavimo prisideda: UAB „Tieto Lietuva“, Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija, rizikos kapitalo fondas „Practica Capital“, verslo akseleratorius „Startup.lt“, VGTU „Linkmenų fabrikas“, „Swedbank“, „Callcredit Information Group“, „Civitta“. Žiniomis ir patarimais dalinsis partneriai iš Nyderlandų „Pure Birds“, taip pat Lietuvos Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros, Lietuvos inovacijų centro, Baltijos aplinkos forumo, Žinių ekonomikos forumo, „Verslios Lietuvos“.

Informaciniai konkurso partneriai – „BZN Start“ ir „Radiocentras“.

Projekto naujienas kviečiame sekti socialiniame tinkle „Facebook“: www. fb .com/futurepreneurs. eu ir internetiniame puslapyje www.futurepreneurs.lt .

Kontaktinė informacija:

Laima Kaušpadienė: el. paštas [email protected] , mob. tel. +370 65676502

Ministro atstovas spaudai Mindaugas Janulionis, el. paštas [email protected], mob. tel. +370 659 41 570

„Practica Capital“ partneris Donatas Keras, el. paštas [email protected] , mob. tel. +370 610 22100

Aušra Pilkienė: el. paštas [email protected] , mob. tel.: +370 614 74411

Paieška