Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau - JRD) skelbia atnaujintą Atvirųjų jaunimo centrų (AJC) ir Atvirųjų jaunimo erdvių (AJE) sąrašą ir kviečia susipažinti su savivaldybėse atvirąjį darbą su jaunimu vykdančiomis įstaigomis, organizacijomis ir jų padaliniais mieste bei rajone. Dokumentuose galite rasti pagrindinius kontaktus – el. paštą ir tel. numerį – kuriais tiesiogiai galite susiekti su AJC ir AJE.
„Atvirasis darbas su jaunimu atliepia visuomenės poreikį – dirbti su pažeidžiamomis grupėmis ir iš švietimo sistemos iškritusiais asmenimis“, - komentuoja Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorius Vydūnas Trapinskas. „Svarbu skatinti ir palaikyti atvirųjų erdvių ir centrų steigimąsi ir veikimą prie vaikų dienos centrų, atskiriant darbo laiką ir patalpas, daugiafunkcių švietimo centrų, kaimo bendruomenių ir kitoje egzistuojančioje tradicinėje infrastruktūroje bei naujose erdvėse.“
Jaunimas kartu su kompetentingais ir patyrusiais jaunimo darbuotojais organizuoja pačiam jaunam žmogui ir jo bendraamžiams patrauklias, naudingas, lavinančias, kūrybiškumą skatinančias veiklas: maisto gaminimo pamokėles, filmų vakarus ir diskusijas, rankdarbių ar įvairius sporto, šokio, muzikavimo užsiėmimus, susitikimus su įdomiais žmonėmis, stalo žaidimų vakarus, patyrimo žygius ir pan. Jauni žmonės lankydamiesi AJC ir AJE sutinka bendraamžius, gali pasikonsultuoti jiems aktualiais klausimais su kompetentingais ir patyrusiais jaunimo darbuotojais ar kitais specialistais, prasmingai ir saugiai leisti laisvalaikį, išmokti prisiimti atsakomybę, savanoriauti, planuoti savo laiką, išsakyti ir pagrįsti savo nuomonę, labai daug sužinoti apie jaunimo galimybes tiek savo krašte, Lietuvoje, tiek užsienyje.
Šiuo metu 25-iose Lietuvos savivaldybėse veikia 31 Atvirasis jaunimo centras ir 50-yje savivaldybių veikia 171 Atviroji jaunimo erdvė .
JRD informacija