Dažniausiai užduodami klausimai apie Jaunimo savanorišką tarnybą
1. Ar galiu nutraukti tarnybą, kada noriu?
Taip, tačiau tam turi būti priežastis, kurią pirmiausia turėtum aptarti su kuratoriumi ir mentoriumi. Jei nėra būdo suderinti Tavo ir priimančios organizacijos interesų, rasti išeitį ar susitarimą, tuomet galima nutraukti sutartį. Tai būtina atlikti visų šalių sutarimu ir pasirašant sutarties nutraukimo susitarimą.
2. Ar galiu keisti priimančią organizaciją?
Taip, jei nesutapo interesai, netinka užduotys ar kitos pagrįstos priežastys, keisti organizaciją galima. Apie tai būtiuna iš anksto informuoti mentorių ir kuratorių.
3. Jei keisiu savo priimančią organizaciją, ar mano valandos užsiskaitys?
Taip, jei nuo veiklos nutraukimo iki veiklos pradžios naujai pasirinktoje organizacijoje nepraeis daugiau nei savaitė (7 kalendorinės dienos). T.y. jei nutraukei pirmadienį veiklą ir sutartį (būtina pasirašyti sutarties nutraukimą), tuomet jau kitą pirmadienį turėtum tęsti tarnybą kitoje organizacijoje, todėl būtina bet kokius pakeitimus planuoti iš anksto.
4. O kas jei tarnybos metu susirgsiu?
Jei sirgsi vieną ar dvi dienas, nieko baisaus - valandos mėnesio bėgyje sumuojasi, tad galėsi daugiau laiko skirti kitomis dienomis, tačiau, jei liga rimtesnė ir reikalingas namų režimas ilgiau nei savaitę, tuomet svarbu kuo skubiau informuoti mentorių, pasirūpinti medicinine pažyma ir parašyti prašymą Jaunimo reikalų departamentui laikinai stabdyti tarnybą.
5. Ar galiu keisti savanorišką veiklą organizuojančią organizaciją (SVOO)?
Taip, esant tam tikroms aplinkybėmis, pavzydžiui, keičiant gyvenamą vietą, gali tekti keisti ne tik priimančią organizaciją, bet ir SVOO. Tačiau kitais atvejais, labai tikėtina, jog Tavo vietovėje veikia viena SVOO, todėl svarbu komunikuoti su mentoriumi(e) apie tai, kokie Tavo poreikiai, lūkesčiai, teikti grįžtamąjį ryšį, kad bendradarbiavimas vyktų sklandžiai.
6. Ar gausiu 0,25 stojamojo balo pripažinimą, pvz. 2021 m.?
Stojamojo balo formulė tvirtinama Lietuvos Universitetų Rektorių Konferencijos ir Švietimo, Mokslo ir Sporto Ministerijos kiekvienais metais lapkričio pabaigoje, tad garantijos keliems metams į priekį nėra. Jaunimo savanoriška tarnyba – tai patirties ir asmeninio augimo pasirinkimas, kuris bus labai svarbus ilgai po to, kai baigsi studijas, tad vienkartinė nauda neturėtų būti pagrindinis motyvas.
7. O jei mane pašauks į provalomąją karo tarnybą, ar galėsiu tęsti JST?
Jei gavote šaukimą į privalomąją karo tarnybą, prašome kuo skubiau rašyti prašymą stabdyti tarnybą, galite pasikonsultuoti su mentoriumi.
8. Jei man nepatiks tarnyba ir ją nutrauksiu, ar galiu dar kartą dalyvauti programoje?
Dalyvavimas programoje galimas tik vieną kartą, tad svarbu pasverti savo galimybes ir pasirinkimą – ar tikrai 6 mėnesius būtent šiuo metu galiu skirti tokiai intensyviai veiklai. Net ir nebaigus tarnybos, antrą kartą programoje dalyvauti nėra galimybės.
9. Ką daryti, jei mano organizacijoje nėra pakankamai veiklos, kad susidarytų 40 val./ mėnesį?
Tokiu atveju reikėtų kuo skubiau inicijuoti pokalbį su kuratoriumi ir informuoti mentorių.
10. Ar gausiu pažymėjimą, jei nutraukiau tarnybą anksčiau?
Jei nutraukei tarnybą atlikus ne mažiau nei 50 % tarnybos, t.y. atlikai tarnybą bent 3 mėnesius ir 120 val., Jaunimo reikalų departamento patvirtintas pažymėjimas išduodamas, tačiau nesuteikia stojamojo balo pripažinimo. Svarbu pastebėti, jog pažymėjimas liudija dalyvavimą programoje, trukmę, priimančią organizaciją, jame matomi įgyti gebėjimų ženkliukai. Pažymėjimas gali būti svarbus dokumentas teikiant prašymus dalyvauti įvairiuose savanorystės, jaunimo mainų projektuose ar įsidarbinant. Jei tarnyba truko mažiau nei 3 mėnesius, pažymą (netvirtinamą JRD) ar rekomendaciją gali parašyti savanorišką veiklą organizuojanti organizacija.
Jei neradai atsakymo į savo klausimą, rašyki el. paštu [email protected]
Atnaujinta 2020-07-27