Praėjo jau du dešimtmečiai nuo 2000 m. Jaunimo metų Lietuvoje. Per šį laiką užaugo nauja jaunimo karta, susidurianti su šių dienų iššūkiais ir problemomis. Šių metų gegužės 13 d. LR Seimas reikšdamas susirūpinimą dėl pasaulį veikiančios COVID-19 pandemijos ekonominių ir socialinių pasekmių savarankišką gyvenimą pradedantiems jaunuoliams – jų sveikatai, įsitvirtinimui Lietuvoje, pilietiniam aktyvumui ir siekdamas atkreipti dėmesį į Lietuvos jaunimo politikos tikslus ir Lietuvos jaunimo problemas šalyje ir užsienyje, patvirtino – 2022-aisiais metais minėsime Lietuvos jaunimo metus.
Tačiau 2022-aisiais Lietuvos jaunimas minės ne tik savo metus, bet ir dar dvi svarbias sukaktis - Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos 30-metį ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos įsteigimo 50-metį, kurių istorinis indėlis, prisidedant prie Lietuvos jaunimo vienijimo Lietuvoje ir pasaulyje bei jaunimo politikos formavimo, yra pažymimas ir Seimo nutarime.
Kiti metai suteiks jaunimui daugiau galimybių atkreipti visuomenės dėmesį į jaunimo situaciją ir jų problemas Lietuvoje, paskatinti diskusijas, kad jų balsas būtų išgirstas bei tinkamų sprendimų priėmimą, o tai pat ir palengvinti jaunimo įsitvirtinimo procesą Lietuvoje.
Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, rengiantis Lietuvos jaunimo metams, įsigijo šiam minėjimui skirtą logotipą ir stiliaus knygą. Pasak logotipo kūrėjo, kuriant logotipą, vienas iš tikslų buvo sukurti jaunatvišką, minimalų, be nereikalingų detalių, tačiau įsimenamą simbolį. Tam buvo panaudotas L J M raidžių derinys – monograma. Svarbiausia, išskirta raidė logotipe yra J, būtent ji atstovauja jaunimą. Pasirinktos spalvos – žalia ir geltona, ne tik galvojant apie Lietuvos vėliavos spalvas, tačiau taip pat, vienas iš dalykų, ką simbolizuoja žalia spalva yra jaunatviškumas, geltona - pozityvumas.
Atsisiųsti logotipą ir stiliaus knygą galite čia.
Norėdami gauti logotipą kitais formatais bei dėl papildomos informacijos, kreipkitės elektroniniu paštu: [email protected]