The Hero Inside – projektas, skatinantis jaunuolius įgyvendinti savo svajones

Tikriausiai ne kartą teko girdėti, jog, jei tavo svajonės tavęs negąsdina, jos nėra pakankamai didelės. Taigi kyla klausimas, koks turėtų būti tikslas, jog vienu metu ir įkvėptų, ir kutentų padus. Klaipėdietis Andrius Matulis manosi radęs atsakymą. 2019 metų vasarą, baidare plaukdamas per Lietuvą, jis nusprendė, kad šis iššūkis yra per mažas – gyvenimo kelionė turėtų būti tokia, apie kurią išgirdus, užimtų kvapą, kuriai galėtų ryžtis tik tikras nutrūktgalvis.

Taigi šių metų birželio 1-ąją Andrius sėda į baidarę ir yra pasiryžęs perplaukti 10 valstybių nuo Šiaurės iki Juodosios jūros. Maršrutą sudarys 3 500 kilometrų, o, kad išsikeltas tikslas tikrai nepasirodytų įkandamas kiekvienam, trečdalį kelionės (apie 1 100 kilometrų) Andrius plauks prieš srovę. Nors kelionė nusimato išties kupina nuotykių ir naujų patirčių, tačiau, kad plaukimas vienam neprailgtų, Andrius ragina prie savęs prisijungti baidarių sporto entuziastus ar tuos, kurie savo kasdienybėje ieško naujų skonių ir spalvų (konkretus laikas ir tikslios vietos, kada bus galima užimti antrą vietą baidarėje, bus paskelbti artimiausiu metu). Tam, jog turėtų su kuo pasidalinti gražiausiomis plaukimo akimirkomis, Andrius į kelionę pasiima ir pačią ištikimiausią bendražygę – keturkoję augintinę Dori. Šiai aktyvistei nėra neįveikiamų misijų, tad ir laukiantis plaukimas baidare nenustygstančiai vienoje vietoje Dori bus tik dar vienas smagus būdas dalintis su aplinkiniais neišsenkančiais energijos rezervais.

Viskas skamba taip be galo paprastai? Tačiau iš tikrųjų ši kelionė yra didžiulis iššūkis, o komanda, dirbanti prie projekto, kurį pavadino „The Hero Inside“, Andriaus plaukimą vertina kaip milžinišką motyvacijos ir įkvėpimo šaltinį. Tad pagrindinis tikslas, jog šis plaukimas būtų atskaitos taškas pokyčiams ir naujiems atradimams. Projekto organizacinė komanda su Andriumi priešakyje 3 500 kilometrų kelione nori jauniems žmonėms parodyti, jog nieko nėra neįmanomo, ir įkvėpti tikėjimo, kad visas svajones bei tikslus galima įgyvendinti – svarbiausia iš visos širdies patikėti savo idėja. Šis projektas turi paskatinti jaunus žmones būti drąsiais, būti lyderiais, kurie išsiskirtų iš minios – eitų, bandytų, nepasiduotų ir nebijotų suklysti.

Tad Andriaus kelionės metu bus įsteigtas fondas, į kurį iš rėmėjų surinktas lėšas skirsime 5+1 programos įgyvendinimui – 6 unikalių ir išskirtinių jaunuolių idėjų / projektų realizavimui. Organizacinė komanda atrinks idėjas / projektus po vieną į kiekvieną iš šių 5 sričių – verslumas, menas ir kultūra, socialinė komunikacija, sportas, technologijos. Kyla klausimas, kodėl 5+1? Vieną sritį organizacinė komanda palieka neapibrėžtą, tai bus idėja / projektas, kurio nepavyks priskirti nė vienai iš anksčiau išvardintų sričių, tačiau jis bus autentiškas, kuriantis vertę, būtent toks, kuriam negali likti abejingas. Organizacinė komanda 6 jaunuolių atranką inicijuos jau visai netrukus – vasario mėnesį bus pristatytas išsamesnis sričių aprašymas ir kriterijai projektams. Taigi pats metas nuo savo svajonių ir tikslų, nukištų į tolimiausią spintos kampą, nupūsti dulkes ir jų pristatymui suteikti originalų pavidalą.

Talentingų ir kūrybingų jaunuolių, kurie turi idėjų, kaip šį pasaulį padaryti geresniu, atranką projekto „The Hero Inside“ organizacinė komanda planuoja vykdyti pavasario pradžioje, pagal atsiųstus videoįrašus, kuriuose jaunimas turės trumpai pristatyti savo idėją / projektą ir planą, kaip tai įgyvendins. Jei, siekiant atrinkti pačius verčiausius kandidatus, prireiks profesionalaus patarimo, organizacinė komanda nesikuklins prašyti pagalbos iš savo srities specialistų. Prie stipendijų įsteigimo atrinktiems jaunuoliams galės prisidėti kiekvienas, kurį sužavėjo projekto „The Hero Inside“ iniciatyva ir kuris nori paskatinti jaunąją kartą nenuleisti rankų kelionėje savo tikslų link. Tai bus galima padaryti įsigyjant („perkant“) Andriaus nuplauktus kilometrus ir dedikuojant juos pasirinktam žmogui.

Andrius savo plaukimu uždegs fakelą jauniems žmonėms nebijoti įgyvendinti savo svajones, kad ir kokios jos kartais atrodytų tolimos ir nepasiekiamos – juk pasaulį keičia tie, kurie tiki, jog gali tai padaryti. Būtent taip gimsta herojai! Organizacinė komanda tikisi, kad projekto idėja įkvėpė, ir net jei žmonės netaps aktyviais jo dalyviais, tačiau nuoširdžiai palaikys Andrių viso plaukimo metu, nes „jei gali svajoti, gali tai ir įgyvendinti“!

 

Paieška