Vienas iš pilietiškumo ugdymo uždavinių yra siekti, kad mokiniai aktyviai ir atsakingai dalyvautų mokyklos, vietos bendruomenės ir visuomenės gyvenime. Dalyvavimas ir pokyčių inicijavimas bendruomenėje - tai ypač svarbi ugdomosios veiklos sritis, skirta praktiniams mokinių gebėjimams ugdytis. Praktinius atsakingo pilietinio dalyvavimo gebėjimus mokiniai gali išsiugdyti tik patys aktyviai dalyvaudami pilietinės (politinės) bendruomenės gyvenime, bet tam, kad galėtų dalyvauti, jie turi žinoti savo galimybes.
Kviečiame susipažinti su priemonių, kuriomis ugdomas jaunimo pilietiškumas savivaldybėse, apžvalga.
2016 m. Jaunimo politikos dvidešimtmečio proga Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, palaikomas Švietimo mokslo ministerijos ir Ugdymo plėtotės centro, sukūrė pilietiškumo ugdymo pamokų planus 9 - 10 klasių mokiniams temomis „Jaunimo politika - kas tai?“, "Savanorystė - tai...", "Jaunas žmogus savanoriškoje veikloje".
2017 m. pristatome pamokos planą „Pirmasis įsidarbinimas: mano teisės ir pareigos“, paruoštą bendradarbiaujant su Valstybinės darbo inspekcijos prie SADM bei Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos atstovais.
Pamokų planus gali atsiųsti paspaudę nuorodas.
„Jaunimo politika - kas tai?“
Pamokos uždaviniai:
Video medžiaga - Pilietiškumo pamokos plano pristatymas
„ Savanorystė - tai...“
Pamokos tikslas:
„Jaunas žmogus savanoriškoje veikloje“
Pamokos tikslas:
„Pirmasis įsidarbinimas: mano teisės ir pareigos“
Pamokos uždaviniai:
Video medžiaga - Pirmasis įsidarbinimas: mano teisės ir pareigos