EK pirmininkė U. Von der Leyen apie dabartinę jaunąją kartą: "Karta, tiek daug paaukojusi, kad liktų saugūs"

Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen trečiadienį, rugsėjo 15 d., Europos Parlamente (EP) Strasbūre skaitė metinį pranešimą (dar žinomą, kaip SOTEU –  State of the European Union). Kalbėdama ji atkreipė dėmesį į jaunimo problemas, kylančias dėl pandemijos, ir priemones joms įveikti.

TEKO IZOLIUOTIS

U. von der Leyen vertina Europos socialinės rinkos ekonomikos principus ir ragina siekti, kad ir ateinanti karta jais remdamasi galėtų kurti savo ateitį.

„Dabartinė jaunoji karta – itin išsilavinusi, nepaprastai talentinga ir ypač motyvuota. Karta, tiek daug paaukojusi, kad kiti liktų saugūs. Paprastai jaunystė – atradimų metas. Įgyjama naujų patirčių. Susirandama draugų visam gyvenimui. Atrandamas savas kelias. Bet ko gi reikalauta iš dabartinio jaunimo? Riboti socialinius kontaktus, izoliuotis ir mokytis namuose. Daugiau kaip metus“, – kalbėjo EK vadovė.

Ji teigė, kad visomis priemonėmis, kurių imamasi – nuo Žaliojo kurso iki „NextGenerationEU“, siekiama apsaugoti jaunosios kartos ateitį.

SIŪLYS NAUJĄ PROGRAMĄ

„Taip pat turime rūpintis, kad neatsirastų naujo atotrūkio. Nes Europai reikalingas kiekvienas jaunuolis. Turime padrąsinti tuos, kurie praslysta pro akis. Tuos, kurie neturi darbo. Tuos, kurie nei studijuoja, nei mokosi“, – atkreipė dėmesį U. von der Leyen

Jauniems žmonėms, kurie nei studijuoja, nei dirba Europos Komisija siūlys naują programą – ALMA. ALMA suteiks jauniems europiečiams galimybę įgyti laikino darbo kitoje valstybėje narėje patirties, nes jie, anot EK pirmininkės, irgi nusipelno išgyventi į „Erasmus“ panašią patirtį: įgyti kompetencijos, užmegzti ryšių ir susikurti savą europinę tapatybę.

„Jei norime, kad Sąjunga taptų tokia, kuri atspindėtų jaunuolių lūkesčius, jiems turi būti sudarytos sąlygos formuoti Europos ateitį. Mūsų Sąjungos siela ir vizija turi būti jiems artima. Jacques’as Delors’as sakė: Kokia bus Europa, jei jaunuoliai neįžvelgs joje bendro projekto ir savo pačių ateities vizijos?“ – moderniosios Europos Sąjungos architektu laikomą buvusį EK pirmininką citavo U. von der Leyen.

2022 – EUROPOS JAUNIMO METAI?

EK siekdama, kad mes visi atiduotume duoklę jaunuoliams, tiek atidavusiems kitiems, siūlys 2022-uosius paskelbti Europos jaunimo metais.

Tai turėtų užtikrinti, kad jaunuoliai galėtų vesti diskusijas per Konferenciją dėl Europos ateities.

„Tai jų ateitis. Tai turi būti jų konferencija. Kaip jau sakėme kadencijos pradžioje, Komisija bus pasirengusi įgyvendinti tai, kas bus sutarta per konferenciją“, – žadėjo EK pirmininkė.

Baigdama mintis apie jaunimo reikalus ir pereidama prie aplinkosaugos temų, U. von der Leyen dar pridūrė, kad „ši karta yra sąmoninga. Ji verčia mus aktyviau ir sparčiau kovoti su klimato krize“.

Prie šių, EK komisijos pirmininkės išvardintų tikslų, sieks prisidėti ir Jaunimo reikalų departamentas vykdydamas savo veiklą Lietuvoje ir tarptautiniu mastu. Taip pat džiaugiamės, kad prisidėsime prie 2022-ųjų Lietuvos jaunimo metų organizavimo.

Visą kalba galite išgirsti čia: https://audiovisual.ec.europa.eu/en/video/I-210649?&lg=INT

Paieška