Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas švenčia dešimtmetį

Keliavimas, bendravimas, kitų kultūrų pažinimas padeda jaunam žmogui atrasti ir ugdyti save. Pirmieji iššūkiai, atradimai naujoje aplinkoje atveria duris į gyvenimo mokyklą, kuria tiltus globalioje visuomenėje. Šiam tikslui pasiekti Lietuvos ir Lenkijos ministrai pirmininkai 2007 m. pasirašė susitarimą dėl bendro Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo kūrimo.
Prieš dešimtmetį Lietuvos ir Lenkijos ministrai pirmininkai jaunimą įvardino kaip vieną svarbiausių aktorių, kuriant ilgalaikius, tvarius ir darnius santykius. 2007 m. pirmasis Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo Lietuvos komiteto pirmininkas Faustas Latėnas akcentavo jaunimo bendradarbiavimo svarbą siekiant tvaraus vystymosi visose valstybėms svarbiose srityse „Gausesnės žinios apie mūsų kaimynų kultūrą, bendros istorijos pažinimas ir bendra abiejų tautų veikla yra priemonės, kurios gali padėti sumažinti mūsų skirtumus ir išryškinti panašumus, leisti jaunimui pasiekti glaudesnį bendradarbiavimą tiek kasdieniniame gyvenime, tiek versle, politikoje.“ – sakė F. Latėnas.
Fondo tikslas skatinti tautų bendrystę, stiprinant jaunimo bendradarbiavimą, kultūrinį dialogą, bei laužant nusistovėjusius stereotipus. Per dešimtmetį fondas jau įgyvendino daugiau nei 500 projektų Lietuvoje ir Lenkijoje. Daugiau nei 11 tūkstančių jaunuolių turėjo galimybę susipažinti su savo kaimynais, drauge išsikelti sau iššūkius ir džiaugtis projektų pergalėmis. Fondo veikloje įgyvendinti projektai siekė gilesnių žinių bei pokyčių visose visuomenės srityse pradedant nuo stereotipų laužymų iki tradicijų puoselėjimo, nuo darbo su jaunimo stiprinimo iki naujųjų technologijų įgalinimo jaunimo tiltų statybose. „Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainai suvedė mane su mano nauja šeima, nors ir už šimtų kilometrų.“ – sakė Tomasz 2012 m. projekto „Skirtingi veidai – viena siela“ dalyvis iš Lenkijos. Kiekvieną savaitę Lietuvoje ir Lenkijoje lankosi dešimtys jaunuolių, kurie mokosi ir kuria savo naujas tarptautines, sienų neturinčias bendruomenes.
Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų Fondo Lietuvos komiteto pirmininkas Eitvydas Bingelis vertindamas veiklos dešimtmetį pabrėžia jaunimui teikiamas galimybes ir jų kuriamą erdvę: „Fondas suteikia galimybes jaunimui susiburti, bendrauti, mokytis vieniems iš kitų skirtumų ir panašumų. Jaunimui įgyvendinčiam veiklas atsiveria galimybės ir patirtys, kurios lydės juos visą gyvenimą. Jaunimo įgyvendinami tarptautiniai projektai padeda jaunatviškai ir iš naujos perspektyvos pažvelgti į mūsų šalių istoriją ir ateitį, suburia tarptautines komandas, kurios drauge gali versti kalnus ir vienyti jaunimą“.
Šiandien galime džiaugtis vis plačiau ir garsiau skambančia tautų draugystę, jaunų žmonių atvirumu savo kaimynams ir nepaliaujamu noru siekti sužinoti daugiau ir drauge. Galėjome džiaugtis jaunimo pirmųjų susitikimų ir atradimų įspūdžiais drauge, stebėti naujų santykių pradžia „Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo projektas man buvo nepaprastai svarbus, man kaip jaunam žmogui ieškančiam ir formuojančiam save, kadangi tai buvo mano pirmasis tarptautinis projektas. Esu įsitikinus, kad niekur kitur per tokį trumpą laiką negalėčiau įgyti tiek daug vertingos patirties ar sukurti tiek naujų pažinčių.“ – sakė Ana 2008 m. projekto „Internetinis jaunimo radijas „Paribys““ dalyvė iš Lietuvos. Pažintys užmegztos pirmuosiuose projektuose tęsiasi ir skatina jaunus žmones vis labiau įsitraukti į naujas veiklas bei bendrystės skatinimą. Per dešimtmetį susiformavusi bendruomenė dalinasi savo patirtimis ir padeda drauge augti „Laikas ruošiantis ir įgyvendinant projektą sujungia žmones, kurie susitiko pirmą kartą, tačiau džiaugsmas patiriamas matant jaunimą besimokantį ir atrandanti vis naujus potyrius skatina komandą dirbti drauge ir taip veikti metai iš metų“ savo patirtimi Fondo konferencijoje „Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas“ dalinosi ilgametė Fondo narė Gabrielė.
Fondas tai jauni žmonės, kurie vykdė, vykdo ar planuoja prisijungti prie tarptautinių mainų. Jų istorijos ir mintys formuoja Lietuvos ir Lenkijos jaunimo šeimą. Švęsdami veiklos jubiliejų kviečiame visus jaunus ir vyresnius prisiminti savo pirmuosius žingsnius tarptautinėje veikloje, pirmąsias ar naujausias patirtis ir sukurti savo sveikinimą, palinkėjimą ar tiesiog pasidalinti savo prisiminimais skirtais Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondui.
Prisiminus laiką praleistą drauge, įgyvendinant projektą su partneriais iš Lenkijos užplūsta geri prisiminimai? Spurdi iš nekantrumo laukdamas būsimų veiklų?
Junkis su draugais lenkais ir kurk sveikinimą ar palinkėjimą Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondui. Įrašyk jį ir atsiųsk mums Jaunimo reikalų departamentui ar į mūsų facebook paskyrą LT-PL jaunimas. Visi sveikinimai su surinkti ir viešinami. O originaliausi ir įdomiausi sveikinimai bus apdovanoti Fondo bei mūsų parterių dovanomis.
Sveikinimus galite siųsti el. paštu [email protected] iki lapkričio 1 d. Gruodžio 1 d. bus išrinkti nugalėtojai ir apdovanoti.

 

Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas

Paieška