Trispalvės jaunimas - laiko juostos atnaujinimas

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos drauge su istoriku, profesoriumi Alfredu Bumblausku 2018 m. pristatė Lietuvos šimtmečio minėjimo progą parengtą unikalią dokumentinę laiko juostą – „Trispalvės Lietuvos jaunimas“. 2019 m. džiaugiamės atsinaujinusia komanda ir naujais pasiekimais. 

„1918-aisias metais atkurta Lietuvos valstybė susijungia su dabartimi per trispalvę. Ji yra bene lakoniškiausias ir gražiausias simbolis, apjungiantis visą šį šimtmetį. Dėl to ir pavadinome šį 100-metį – Trispalvės šimtmečiu.“, - apie laiko juostos pavadinimo kilmę pasakoja A. Bumblauskas.

Profesorius pabrėžia, kad su Tarpukario Lietuvos, pirmosios Lietuvos Respublikos, 1990-ųjų metų jaunimu kaip ir viskas paprasta – būta organizuoto ir neorganizuoto jaunimo – daug herojiškų proveržių, kūrybinių projektų – nebuvo sunku atsirinkti. Kiek sunkesnė buvo sovietmečio jaunimo istorija.

Laiko juostoje minima ir aprašoma virš 80 Lietuvos jaunimo pasiekimų, 1918 – 2019-aisiais užfiksuotų istorinių momentų. Ji skirtoma į tris esminius, istoriją skirstančius blokus: Trispalvė valstybė 1918-aisiais, Trispalvė spintoje 1940-aisiais ir Trispalvės jūra Europoje ir pasaulyje 1989-aisiais.

2019 m. prie projekto komandos prisijungė istorikas Simonas Jazavita, kuris padeda atnaujinti ir pildyti laiko juostą. Nuo laiko juostos atsiradimo, per metus ją papildė eilė naujų įvykių, dalis įvyko einamaisiais metais, dalis buvo patvirtinti ir įtraukti. 

Laiko juosta siekiama surinkti informaciją ir parodyti tiek jaunimui, tiek visuomenei koks yra Lietuvos jaunimas ir svarba kuriant Lietuvą, siekiant bendro tikslo. 

Siekiame pildyti ir atnaujinti laiko juostą, kad joje atsirastu vietos visiems svarbiems įvykiams, kuriuose dalyvavo jaunimas, ar kuriuos sukūrė, įgyvendino būtent jauni žmonės. Tad kviečiame visus prisijungti prie laiko juostos kūrimo ir teikti pasiūlymus pildymui. Pasiūlymų laukiame, visus metus el. paštu [email protected].

Skaidrės ir video medžiaga, kaip naudotis laiko juosta galite rasti čia: Laiko juostos informacija

Su aktualia „Trispalvės Lietuvos jaunimo“ laiko juosta galima susipažinti adresu: http://trispalves.jrd.lt/

Departamento informacija

 

Paieška