Vasario 15 dieną Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultete jau septintąjį kartą vyko JuniorBEC’17 moksleivių inžinerinės varžybos.
Trečiadienį net septyniolika komandų susirungė „Solid Education“ pateiktoje užduotyje – turint vieną didelį kartono lakštą, padaryti kuo patogesnį, modernesnį, ergonomiškesnį ir, žinoma, ekologišką mokyklinį stalą. Negana to, komandos turėjo sukurti veikiantį „kickstarter‘į“. Tikslui įgyvendinti dalyviai turėjo 4 valandas, o pristatyti savo darbams – tik tris minutes, tad reikėjo ne tik sužavėti komisiją, bet ir spėti atskleisti geriausias savo stalo savybes.
Šių metų komisiją sudarė du „Solid Education“ atstovai – Tadas Dilertas ir Remigijus Jakštys, KTU Informatikos fakulteto mokslo prodekanas Jonas Čeponis ir vienas organizatorių „BEST“ Kaunas atstovų – Aivaras Šidlauskas.
Didžioji dalis stalų buvo vienaip ar kitaip siejami su technologijomis, - integruoti „Google Surface“ kompiuteriai, hologramų projektoriai. Dažnas stalas turėjo savybę prisitaikyti prie aplinkos bei keisti formą. Pasitaikė ir labai išradingų projektų, pavyzdžiui, pagal mokinio nuotaiką spalvas keičiantis stalas, taip padedantis geriau susikaupti. Dar viena įdomi idėja – padengti trečdalį stalo kaučiuku, kad atsirėmus alkūnėmis nesidėvėtų sąnariai.
Trečioji vieta atiteko Vilniaus licėjaus komandai „Hèro team“ ir jų projektui, pavadinimu „Stalas Bičiulis“. Jų stalas – taisyklingo šešiakampio formos ir primena bičių korio akutę. Tai buvo vienas netradiciškiausių stalų, kadangi viduryje turėjo stalčių, o ant jo puikavosi vazoninis augalas. Nors šiai komandai ir nepavyko pasiekti pirmos vietos, ji neliko neapdovanota. „Hèro team“ nariams atiteko KTU kurpinės, žaidimų kūrimo pamokos iš „Solid Education“ bei kvietimai į „Kartlandą“.
Šiek tiek labiau pasisekė Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos merginoms. Jų komanda „Andromeda“ pristatė visiškai susilankstyti gebantį stalą, kurį labai patogu transportuoti. Stalas būtų ekologiškas, nes būtų gaminamas iš bioplastiko, perdirbto plastiko ir medienos drožlių plokščių. Merginoms apdovanotos „Solid Education“ žaidimų kūrimo pamokomis, „Google“ „cardboard‘ais“ ir pakvietimais į „Infinity room“ pabėgimo kambarį.
Pirmą vietą antrus metus iš eilės iškovojo KTU gimnazijos komanda „Evil Geniuses For A Better Tomorrow“. Komanda pristatė projektą, kuris pasižymi geriausiomis kitų prizininkių savybėmis. Mokiniai pristatė šešiakampį stalą, tačiau savo viziją šiek tiek patobulino. Stalas iš vienos pusės yra trumpesnis, taip išnaudojamas visas jo plotas, gaminio paviršius tampa optimalaus dydžio. Beje, stalą galima sulankstyti, o viena iš vizijos idėjų – sustumiant stalus suteikti moksleiviams progą bendrauti ir atlikti komandinius darbus (idėjai puikia pasitarnauja stalų forma, leidžianti patogiai sustumti stalus). Nugalėtojų laukė puikūs rėmėjų įsteigti prizai: pakvietimai lazerių erdvę į „KA-Ringą“, žaidimų kūrimo pamokos ir, žinoma, pagrindinis prizas „Solid Education“ dronai. Ši komanda sulaukė ne tik dovanų, bet ir gavo teisę svečio teisėmis dalyvauti vasario 24-25 dienomis vyksiančiose studentų inžinerinėse varžybose „EBEC Kaunas‘17“.
Nugalėtojams linkime gerai pasirodyti EBEC Kaunas’17 varžybose, o visus kitus tikimės išvysti kitais metais.