Rekomendacijos atvirųjų jaunimo centrų, atvirųjų jaunimo erdvių, mobiliojo darbo su jaunimu ir darbo su jaunimu gatvėje darbuotojams bei įstaigų vadovams dėl veiklos vykdymo nuo birželio 17 d.
Informuojame, kad nuo birželio 17 d. Lietuvos Respublikos teritorijoje atšaukiamas karantinas, tačiau palikta paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija visoje šalyje dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės.
Atvirieji jaunimo centrai ir atvirosios jaunimo erdvės paslaugas gali teikti jaunuoliams įprastu būdu įstaigų patalpose ir lauke, išskyrus renginius, kuriems yra taikomi šie reikalavimai:
- Atvirieji jaunimo centrai ir erdvės gali organizuoti renginius, kuriuose dalyvauja ne daugiau kaip 150 žiūrovų ir (ar) dalyvių (neįskaičiuojant atlikėjų, organizatorių, trenerių ir aptarnaujančio personalo) ir užtikrinamas ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp žiūrovų, išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus, o erdvė, skirta dalyviams (žiūrovams).
- Rekomenduojame, atsižvelgiant į oro sąlygas, kaip įmanoma daugiau veiklų vasaros laikotarpiu vyksiančius užsiėmimus perkelti ir organizuoti lauke (pvz., finansavimo konkurso ribose numatyti krepšinio turnyrai, filmų vakarai, įstaigos suplanuotos šventės ar kita). Organizuojant renginius atvirose erdvėse, atvirieji jaunimo centrai ir erdvės gali juose gali dalyvauti ne daugiau kaip 700 žiūrovų ir (ar) dalyvių (neįskaičiuojant atlikėjų, organizatorių, trenerių ir aptarnaujančio personalo) ir užtikrinamas ne mažesnis nei 1 m atstumas tarp žiūrovų, išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus.
Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremalios situacijos vadovų operacijų sprendimas Nr. 1462 dėl kultūros, pramogų ir kitų renginių organizavimo būtinųjų sąlygų.
Vyriausybės nutarimas (aktuali redakcija).
Rekomenduojami bendrojo pobūdžio reikalavimai:
Lankytojų informavimas ir stebėjimas
Pateikti informaciją veiklose dalyvaujantiems jaunuoliams ir kitiems artimiesiems giminaičiams:
- apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higieną, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą ir kt.);
- dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukės, respiratorius ar kt.);
- draudimą veiklose dalyvauti jaunuoliams, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 laipsnių ir daugiau), kurie turi ūmių, viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz. sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas);
Saugos priemonės ir higienos normų laikymasis viduje
Rekomenduojama bendraujant gyvai, imtis saugos priemonių: dengti burną ir nosį, laikytis atstumo, užtikrinti galimybes šiltu vandeniu ir muilu nusiplauti rankas, reguliariai valyti, vėdinti patalpas, dezinfekuoti paviršius, sureguliuoti lankytojų srautus ir panašiai.
Higienos normų siūlome laikytis remiantis šiomis rekomendacijomis bei remtis prevencine atmintine.
Maitinimo organizavimas, veiklos, užsiėmimai
Organizuojant maisto gaminimo edukacijas ar renginio metu vaišinant lankytojus labiausiai rekomenduojamas variantas – maistą patiekti į tą pačią patalpą, kur vyksta užsiėmimas. Maitinimo negalima organizuoti švediško stalo principu.
Darbuotojų saugumui užtikrinti
Užtikrinti, kad paslaugų teikimo vietoje dirbtų tik darbuotojai, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz. karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.). Darbuotojų sveikata nuolat stebima:
- matuoti darbuotojų kūno temperatūrą tik atvykus į darbą;
- darbuotojams, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymiai (pvz. karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), rekomenduoti konsultuotis karštąja Koronaviruso linija 1808 dėl tolimesnių veiksmų arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu;
- Jeigu darbuotojų administracija iš paties darbuotojo gavo informaciją apie jam nustatytą Covid-19 infekciją apie tai informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos, bendradarbiauti su NVSC nustatant sąlytį turėjusius asmenis ir jiems taikant 14 dienų izoliaciją;
- drausti dirbti darbuotojams, kuriems privaloma izoliacija. Izoliacijos laikotarpiu, išskyrus darbuotojus, dirbančius nuotoliniu būdu.
Vyriausybės tinklapio informacija.
SVARBU - primename, kad rekomendacijos suformuotos atsižvelgiant į Vyriausybės nutarimą (su pakeitimais) bei Sveikatos apsaugos ministro pateiktu Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimus.
Įstaigų vadovams rekomenduojama supažindinti jaunimo darbuotojus su pateiktomis rekomendacijomis ir nuspręsti dėl bendrų susitarimų įstaigos viduje bei apie tai informuoti lankytojus. Jeigu savivaldybės lygmeniu būtų teikiamos kitos rekomenduojamos nuostatos, dėl paslaugų ribojimo, prašome vadovautis savivaldybės administracijos priimtais nutarimais ar sprendimais.
Pasirenkant veiklos vykdymo formas svarbiausia yra atsižvelgti, vadovautis pagrindiniais reikalavimais, susijusiais su saugaus atstumo laikymųsi, kontakto trukme ir tinkamų apsaugos priemonių parinkimu.
JRD informacija.