Informacija dėl koronoviruso ir reguliavimo jaunimo politikos srityje (atnaujinta)

Informuojame, kad vadovaujantis Vyriausybės ir Valstybinės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų komisijos sprendimais (atnaujinta) nuo š.m. kovo 13 d. iki š.m. balandžio 13 d. ribojami renginiai, kultūros, laisvalaikio, sporto įstaigų veiklos, kelionės ir stabdomas ugdymo procesas. Taip pat draudžiama veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose (informacija).

Dėl jaunimo organizacijų ir organizacijų, dirbančių su jaunimu

Vadovaujantis LR Vyriausybės ir LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sprendimais organizacijos, dirbančios su jaunimu, turi nevykdyti atvirųjų jaunimo centrų ir atvirųjų jaunimo erdvių, mobiliojo darbo su jaunimu bei darbo su jaunimu gatvėje komandų veiklų (AJC ir AJE, mob. darbo, darbo gatvėje komandų, kurios negauna iš JRD finansavimo), taip pat atšaukti arba perkelti visus renginius.

Dėl jaunimo savanoriškos tarnybos

Šiuo laikotarpiu jaunimo savanoriškos tarnybos savanoriai tarnybą turi atlikti tik nuotoliniu būdu (neapsiribojant 8 val. leistina norma), o jei tokios galimybės nėra stabdyti tarnybą. 
Prašymų, kaip numatyta JST organizavimo tvarkose, dėl tarnybos stabdymo š.m. kovo 14-27 d. teikti nereikia.
Individualūs (kuratorių ir mentorių su savanoriais) susitikimai turi vykti tik nuotoliniu būdu, grupės susitikimus raginame atidėti vėlesniam laikotarpiui. 
Dėl laikotarpio (2020 m. kovo 13-27 d.) pripažinimo JST dalimi bus svarstoma. Tiksli informacija bus pateikta visoms organizacijoms priėmus sprendimą. 
 
Atnaujintą informaciją skelbsime Departamento internetiniame puslapyje jrd.lt

Svarbu Departamento finansuojamų projektų – programų vykdytojams:
  • Siūlome š.m. kovo 13-27 d. suplanuotas veiklas atšaukti arba perkelti į vėlesnį laikotarpį. Siekiant perkelti veiklas pateikti prašymą Departamento specialistui nurodant veiklas, kurias prašote atšaukti arba perkelti.
  • Atšaukus ar perkėlus veiklas pagal poreikį teikti prašymą perkelti lėšas. Taip pat teikti prašymus, jei vykdote programą pagal tęstinę sutartį, kurios galiojimas numatytas iki 2020 m. kovo 31 d.
  • Departamento žiniomis veiklos administravimo išlaidos (t.y. darbo užmokestis, buhalterinės paslaugos, komunalinės išlaidos) patirtos š.m. kovo 13-27 d. bus pripažintos tinkamomis.
  • Jaunimo savanoriškos tarnybos savanoriai, kurie planuoja stabdyti veiklą ilgiau nei savaitei, turi Departamento specialistui pateikti prašymą stabdyti veiklą, remiantis Jaunimo savanoriškos tarnybos organizavimo tvarkos aprašu.
  • Informaciją dėl projektų-programų vykdytojų įsipareigojimų, sutarčių keitimo ar atnaujinimu bus skelbiama artimiausiu metu.

Kilus papildomų klausimų dėl projektų - programų įgyvendinimo prašome kreiptis į Departamento atstovus pagal veiklos sritis:

  • Gintarė Stankevičienė, el. p. [email protected], tel. 8 683 63179 (Atvirųjų jaunimo centrų ir atvirųjų jaunimo erdvių, Mobiliojo darbo su jaunimu bei darbo su jaunimu gatvėje komandų darbas)
  • Justina Lukaševičiūtė, el. p. [email protected], tel. 8 683 63071 (Nacionalinės organizacijos, Savivaldybių jaunimo organizacijų tarybos, Jaunimo savanoriška tarnyba, tarptautiniai projektai)
  • Tania Gurova, el.p. [email protected] tel. 8 616 13883 (Emocinės pagalbos telefonu teikimas)

Prašome sekti informaciją oficialiame tinklapyje (http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas)

Su LR Vyriausybės sprendimais dėl situacijos susijusios su koronavirusu galite susipažinti čia.

Su LR Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų komisijos sprendimais galite susipažinti čia. 

Rekomendacijos atvirųjų jaunimo centrų, atvirųjų jaunimo erdvių, su jaunimu dirbančių organizacijų darbuotojams ir vadovams dėl darbo organizavimo karantino metu.

Taip pat primename, kad asmenys grįžę išKinijos, Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos, Singapūro, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos ar Italijos turi pateikti savo informaciją Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie SAM. Informaciją pateikiti: http://nvsc.lrv.lt/covid-19

 

JRD informacija

Paieška