Paskelbtas paraiškų teikimo terminas 2021 m. Karolio Didžiojo jaunimo premijai gauti

Premija skiriama jaunų žmonių projektams, kuriais skatinamas skirtingų Europos tautų savitarpio supratimas, puoselėjamas Europos tapatumas ir europiečių bendrumo jausmas.

Projektai gali apimti įvairius su Europa susijusius jaunimo renginius, jaunimo mainų organizavimą ar internetinius sumanymus.

Dalyvauti konkurse gali 16–30 metų amžiaus jaunuoliai iš visų ES valstybių. Registruotis galima konkurso tinklapyje.

Trijų geriausių Europos projektų autoriai bus apdovanoti 7 500, 5000 ir 2 500 eurų premijomis. Jie taip pat bus pakviesti apsilankyti Europos Parlamente.

Savo ruožtu visų 27 atrinktų nacionalinių projektų atstovai bus pakviesti į 2021 m. gegužės mėn. Achene (Vokietija) vyksiančią apdovanojimų ceremoniją.

Konkurso organizatoriai — Europos Parlamentas ir Tarptautinės Karolio Didžiojo premijos fondas.

Jei turite klausimų, galite rašyti el. paštu [email protected], o naujienas apie konkurso eigą ir premiją – sekti „Twitter‘yje“ pasitelkę raktažodį #ECYP2021.

2019 m. Karolio Didžiojo jaunimo premija

2019 m. Karolio Didžiojo jaunimo premija skirta studentų kuriamai radijo laidai „Europhonica IT“, kuri kas mėnesį transliuojama iš Europos Parlamento Strasbūre. Ją kuria jaunų žmonių kolektyvas iš Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Graikijos ir Vokietijos.

Antrąją vietą laimėjo Europos jaunimo parlamento Suomijos skyriaus projektas, per kurį jaunimui buvo skaitomos paskaitos apie Europos Sąjungą ir Europos kultūrą, rengiamos diskusijos aktualiais ES klausimais ir simuliuojamas EP darbas.

Trečioji vieta atiteko austrų projektui „Musulmonai prieš antisemitizmą“, kurio tikslas – didinti jaunų musulmonų informuotumą apie antisemitizmo problemą.

Kalendorius

Konkurso pradžia - 2020 m. lapkričio 9 d.

Paraiškų teikimo terminas – 2021 m. vasario 22 d.

Nacionalinių konkursų laimėtojų paskelbimas – 2021 m. kovo 15 d.

Apdovanojimų ceremonija Achene – 2021 m. gegužės 11 d.

 

Daugiau informacijos ir paraiškos forma:

https://www.europarl.europa.eu/charlemagneyouthprize/lt/2021.html?fbclid=IwAR1p-YysETVVabB8vab-JVUbz2EHO7dkvc_zFKxSVnlE5SYvy-ZIl4Cx228

Paieška