Kviečiame į 2020 m. jaunimo problematikos tyrimo rezultatų pristatymą

Siekiant atskleisti jaunimo padėtį Lietuvoje, stebėti jaunimo situacijos pokyčius ir analizuoti jų priežastis bei išskirti problematiškiausias jaunimo politikos sritis, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros užsakymu 2020 m. paskutinį ketvirtį buvo atliktas nacionalinis jaunimo problematikos tyrimas. Tyrimu buvo bandoma išsiaiškinti visoje šalyje gyvenančių jaunų žmonių požiūrį į santykius su šeima, studijas ir mokslą, laisvalaikį ir užimtumą, draugų tinklą, gyvenimo sąlygas ir kt.

Tyrimo duomenys buvo surinkti reprezentatyvios Lietuvoje gyvenančių 14-29 metų jaunų žmonių apklausos būdu taikant tiesioginio interviu metodą. Apklausa buvo vykdoma 2020 m. rugsėjo-lapkričio mėn., joje dalyvavo 1552 respondentai iš 25 savivaldybių visose Lietuvos apskrityse. Apklausai buvo naudota atnaujinta mokslininkų grupės (J. Buzaitytės-Kašalynienės, D. Dvariono, I. Jonutytės, A. Kazlauskienės ir O. Merfeldaitės ir A. Tamulevičiūtės) atliktam analogiškam jaunimo problematikos tyrimui 2010-2011 m. parengta standartizuota anketa ir metodika, reikalinga jaunimo problematikos tyrimams savivaldybėse atlikti. Tyrime buvo įvertinti jaunų žmonių padėties bei požiūrio įvairiose gyvenimo srityse skirtumai pagal lytį, amžių, savivaldybių grupę, gyvenamąją vietą. Surinkti duomenys taip pat buvo lyginami su 2010-2011 m. atlikto tyrimo rezultatais.

Atlikto tyrimo rezultatai bus naudojami planuojant ir tobulinant nacionalinės ir regioninės jaunimo politikos prioritetus ir priemones, stiprinant tarpžinybinį bendradarbiavimą jaunimo politikos srityje.

Su galutine tyrimo ataskaita susipažinti galima ČIA.

Tyrimo rezultatų pristatymas vyks 2020 m. vasario 8 d. 13.00-15.00 val. Jo metu taip pat bus galima užduoti klausimus ir diskutuoti. Dalyvavimas atviras visiems ir be registracijos. Prisijungti kviečiame su šia nuoroda: https://zoom.us/j/94031791312

Renginys taip pat bus transliuojamas tiesiogiai ir Facebook platformoje: https://fb.me/e/dBRBZCOt1 

Jei turėtumėte klausimų dėl dalyvavimo ar paties tyrimo, galite kreiptis į Darių Grigaliūną, tel. 8 633 46057, el. p. [email protected].

Renginio vaizdo įrašas prieinamas ČIA. Jo metu naudotas skaidres galima peržiūrėti ČIA.

 

JRD informacija 

Paieška