Innobox priemonių rinkinys organizacijoms, norinčioms kurti išmanųjį (skaitmeninį) darbą su jaunimu

Pasaulis sparčiai keičiasi, todėl norėdami sėkmingai išnaudoti atsiveriančias galimybes, tuime suprasti, kaip pokyčiai veikia mus ir mūsų veiklą. Nuolat kuriamos naujos technologijos, mokslo atradimai, visuomenių kaita skatina mus, dirbančius su jaunimu, ieškoti naujų būdų pasiekti jaunus žmones, užmegzti ir išlaikyti prasmingus santykius bei kurti aktualias mokymosi, karjeros bei pilietinio dalyvavimo galimybes.

 

Suprasdami šiuos poreikius, VšĮ „Nectarus", bendradarbiaudami su Suomijos skaitmeninio darbo su jaunimu ekspertų centru “Verke", išvertė bei išleido „Innobox" priemonių rinkinį, kuris padės jaunimui, bei dirbantiems su jaunimu, ugdytis ateities kūrimo gebėjimus, bei įkvėps imtis naujovių jaunimo gyvenime ir jūsų veikloje.

 

„Innobox“ priemonių rinkinys yra skirtas tiems, kurie nori imtis naujovių kūrimo savo asmeniniame gyvenime, bendruomenėje ar organizacijoje. VšĮ „Nectarus“ ir „Vilnius – besimokantis miestas“ komanda sukūrė ir įgyvendino mokymo kursus jauniems žmonėms ir dirbantiems su jaunimu apie ateities gebėjimus, idėjų plėtojimą bei kaip praktiškai panaudoti „Innobox“ priemonių rinkinį savo veiklose. Mokymų dalyvė abiturientė Rugilė Zubauskaitė dalijasi savo patirtimi, o svarbiausia, laimėjimu – savo pačios sukurtu projektu apie jaunų žmonių įsidarbinimo galimybes ir profesijos paieškas:

 

„Esu abiturientė ir netrukus jau paliksiu savo gimtąjį miestelį bei persikelsiu į sostinę, kur ieškosiu savosios laimės ir naujo gyvenimo. Mane visada domino įvairūs projektai padedantys ne tik susirasti naujų draugų, bet ir tobulėti kaip asmenybei. Iš pradžių buvo nelengva, nes įtemptas gyvenimas ir pandemija suardė nusistovėjusį ritmą, kaip ir kantrybę mokytis kažko nauja. Tačiau mokymų vadovų Nerijaus ir Giedrės dėka viskas palengvėjo. Vienas smagiausių projekto prisiminimų – diskusijos ir minčių lietus. O pasinaudojus mokymų veiklomis sukūriau projektą, padėsiantį mažesnių miestelių paaugliams surasti norimą darbą ir realizuoti save kaip tam tikros profesijos darbuotoją. Tai padės ne tik jaunimui, bet ir jaunimo organizacijoms suteikti informaciją jaunam žmogui apie darbą bei darbdavius, kurie jų lauks po mokyklos baigimo“, – dalijasi Rugilė.

 

Rinkinyje randamas veiklas ir užduotis galima atlikti vienam, komandoje ar net su visa organizacijos bendruomene. Kita mokymų dalyvė Karolina Čižaitė pabrėžia komandiškumo svarbą: „Atlikinėdama užduotis supratau, kad idėjos ir tikslai įgyvendinami kryptingiau ir greičiau dirbant komandoje – ko man iki šiol trūko. O užduotys ir diskusijos man padėjo išgryninti savo idėją. Rekomenduočiau šį rinkinį moksleiviams, jaunimo organizacijoms, netgi įmonėms. Šiuo metu ypač akcentuojamas komandinis darbas, tačiau trūksta priemonių, palengvinančių užduotis dirbant kartu. „Innobox“ gali būti ta priemonė.“

 

VšĮ „Nectarus“ išvertė „Innobox“ priemonių rinkinį ir siūlo mokymus bei konsultacijas pokyčių lyderiams, norintiems kurti ateitį jau dabar.

 

Skaitmeninę „Innobox“ lietuvišką versiją galima atsisiųsti čia.

 

Kaip naudoti "Innobox" rinkinį?

 

Visos užduotys, priemonės ir skaitmeniniai įrankiai yra pateikti „Kuriantys ateitį" mokymosi grojaraščiuose https://vilnius.cityoflearning.eu platformoje. Šias veiklas galite naudoti kaip pagalbinę priemonę, kuri padės jums struktūruoti naujovių kūrimo procesą bei visiems dalyvaujantiems į(si)vertinti ateities kūrimo gebėjimus bei pasiekimus.

 

„Kuriantys ateitį" mokymosi grojaraščiai:

 

  1. Ateities gebėjimai. Šis grojaraštis padės pasitikrinti jūsų pasiruošimą ateičiai bei strategiškai ugdytis gebėjimus. Šio grojaraščio veiklos remiasi „Globalių jaunimo gebėjimų" tyrimu ir papildo „Innobox" rinkinio veiklas.
  2. Besikeičiantis pasaulis. Šis grojaraštis pakvies jus peržvelgti jūsų veiklos ir darbo pagrindus - strateginius dokumentus, veiklos modelius. Taip pat jūs galėsite apmąstyti ir įvertinti didžiąsias tendencijas, kurios lėmė pasaulinius pokyčius, ypatingai technologinę kaitą.
  3. Kūrybiškumas. Šiame grojaraštyje siūlomos veiklos pakvies jus išbandyti kelias įvairiapusiškas veiklas, kurios įkvėps kūrybiškai mąstyti, girdėti, matyti ir veikti.
  4. Iššūkiai ir sprendimai. Šio grojaraščio veiklos padės apmąstyti problemas ir iššūkius, su kuriais susiduriama dirbant su jaunimu arba būnant jaunu žmogumi.
  5. Idėjos plėtojimas. Šio grojaraščio veiklos susideda iš dviejų dalių. Pirmoje dalyje galėsite savo idėjomis pasidalinti su kitais bei atsirinkti vertingiausią sprendimą. Antros dalies veiklos padės iš naujo ir įvairiapusiškai įsivertinti bei išplėtoti savo idėją.
  6. Sprendimo pateikimas. Šio grojaraščio veiklos jums padės sustiprinti kuriamą pokyčių idėją bei padės atrasti, kaip patraukliai ją “supakuoti” ir pristatyti tikslinei auditorijai.

 

„Innobox“ lietuviškos versijos vertimą ir leidybą finansavo Jaunimo reikalų departamentas prie SADM, Vilniaus miesto savivaldybė ir ES programa „Erasmus+“.

 

Norėdami bendradarbiauti kuriant naujoves darbe su jaunimu, ypatingai skaitmeninio darbo su jaunimu kūrime, susisiekite su VšĮ “Nectarus” komanda el. paštu [email protected]

 

Innobox rinkinio nuotraukos

Paieška