Iniciatyva „Jungiam Lietuvą“ moksleivius visą kovo mėnesį kviečia kurti, balsuoti ir laimėti

Startuoja iniciatyva „Jungiam Lietuvą“ – dar viena dovana valstybės atkūrimo šimtmetį švenčiančiai Lietuvai. Privačiomis lėšomis finansuojamos iniciatyvos metu bendromis visų šalies regionų moksleivių jėgomis bus sukurtas trumpametražis filmas „Jungiam Lietuvą“. Tikimasi, kad prie iniciatyvos aktyviai jungsis moksleiviai ir pasitelkdami kūrybiškumą supažindins su ta Lietuvos vieta, kurioje gyvena ir mokosi.

9-12 klasių moksleiviai ir gimnazistai jau kviečiami dalyvauti pirmame šios iniciatyvos etape – iki balandžio 11 dienos kurti vaizdo filmukus tema „Mano kraštas – per 100 sekundžių“ ir kelti juos į svetainę www.jungiamlietuva.lt. Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „JungiamLietuvą“ bus galima rasti video pamokų, kaip kurti bei montuoti filmukus pasitelkiant paprastą kasdienę priemonę – mobilųjį telefoną.

Svetainėje bei „Facebook“ paskyroje iki balandžio 11 dienos vyks ir balsavimas už geriausius moksleivių sukurtus filmus. Daugiausiai balsų sulaukę 25 filmukų autoriai gaus bendrovės BTA įsteigtus prizus, ekskursijas visai klasei į Valdovų rūmus, varžysis dėl galimybės sulaukti žymaus visuomenės veikėjo vizito mokykloje. Iš konkursui pateiktų darbų bus sukurtas trumpametražis filmas „Jungiam Lietuvą“, kuris į vientisą mozaiką sujungs moksleivių akimis pamatytus skirtingus šalies miestus, miestelius bei kaimus.

Antruoju iniciatyvos etapu balandžio-gegužės mėnesiais 500 moksleivių dalyvaus edukacinėse ekskursijose Valdovų rūmuose, 5 šalies mokyklose diskusijas surengs Andrius Tapinas, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Benediktas Vanagas ir kiti žinomi visuomenės veikėjai.

„Ši iniciatyva man įdomi dviem aspektais – visų pirma, ji skatina moksleivius atskleisti savo kūrybiškumą, o kūrybingumas yra būtina savybė ateities lyderiams. Antra, kas kitas, jei ne besimokantis jaunimas turėtų trinti ribas tarp skirtingų regionų parodydamas, kad nėra jokių dviejų ar trijų Lietuvų – Lietuva yra viena ir vieninga, o kiekvienas kraštas – savaip įdomus bei unikalus“, – sakė iniciatyvoje „Jungiam Lietuvą“ dalyvaujantis žurnalistas, laidų vedėjas, rašytojas Andrius Tapinas.

Kitas iniciatyvos „Jungiam Lietuvą“ ambasadorius, grupės „G&G Sindikatas” lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras, teigė, kad jį užkrėtė idėja pakviesti moksleivius bendromis jėgomis sukurti filmą apie vieningą Lietuvą: „Kuo daugiau panašių jaunimo kūrybiškumą ugdančių iniciatyvų – tuo geriau į antrą modernios valstybės šimtmetį įžengusios Lietuvos ateičiai“.

Projektą „Jungiam Lietuvą“ inicijavusios draudimo bendrovės BTA direktoriaus Tadeušo Podvorskio teigimu, valstybės atkūrimo jubiliejaus metai – puiki galimybė atskleisti, kad Lietuva tai ne tik didieji miestai: „Mums ne vis vien, kaip gyvena ir gyvens atokesni šalies regionai, o ypač jų ateitis – vietos moksleiviai. Tikime, kad iniciatyva „Jungiam Lietuvą“ sutelks visų regionų moksleivius, tuo pačiu padės kurti modernią, saugią ir stabilią ateities Lietuvą“.

Iniciatyva „Jungiam Lietuvą“ bus įgyvendinama iki birželio mėnesio. Moksleiviai, norintys dalyvauti konkurse bei laimėti asmeninių, taip pat klasei bei mokyklai skirtų prizų, gali registruotis svetainėje www.jungiamlietuva.lt.

 

"Jungiam Lietuvą" informacija

Paieška