2020 m. mokslinė-praktinė konferencija

2020 m. spalio 16 d. buvo organizuota penktoji jaunimo tyrėjų tarpdalykinė mokslinė-praktinė konferencija JUNGTYS: KĄ GALIME PADARYTI KARTU? Konferencija vyko pusiau nuotoliniu būdu: pranešėjai parnešimus skaitė gyvai Klaipėdos universitete, o klausytojai juos galėjo stebėti nuotoliniu būdu dalyvaudami virtualioje vaizdo konferencijoje.

Taip dažnai pabrėžiama tai, kuo jauni žmones yra išskirtiniai, tiriant reiškinius gilinamasi į juos iš skirtingų mokslų perspektyvų, o šioje konferencijoje buvo kviečiama ieškoti jungčių, atsiremti į tai, kas jungia jaunimo tyrėjus ir praktikus, tyrėjus ir jaunimo politikos kūrėjus bei įgyvendintojus; sociologus ir psichologus, socialinius darbuotojus ir filosofus, edukologus ir politikus.

Konferencijos dalyviai bandė ieškoti jungčių tarp jaunimo ir vietos bendruomenių, jaunimo įsitraukimo (dalyvavimo) ir atsakomybes didinimo. Tarp intencijos ir realaus veikimo: to ką kalbame ir ką, kaip darome. Tarp virtualaus ir gyvo bendravimo. Tarp ugdytojo ir ugdytinio; jaunuolio ir jaunimo darbuotojo. Tarp mūsų noro įtraukti jaunuolius į visuomenei reikšmingas veiklas ir jų pasipriešinimo. Tarp globalių problemų ir jų lokalių sprendimų. Tarp fizinio lokalumo ir virtualaus globalumo.

Organizatoriai: Klaipėdos universitetas, Vilniaus universitetas, Mykolo Romerio Universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos karo akademija, Lietuvos socialinių tyrimų centras, Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra, Klaipėdos miesto savivaldybė ir Klaipėdos Jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“.

Konferencijos programą rasite ČIA

Konferencijos metu skaitytų pranešimų santraukas galite peržiūrėti konferencijai išleistame pranešimų santraukų leidinyje ČIA

 

Paieška