Prasidėjo Jaunimo Europos komandos narių atranka

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ieško aktyvių, Europos Sąjunga (ES) besidominčių 15–22 metų amžiaus jaunuolių iš visos Lietuvos, kurie, bendraudami su bendraamžiais savo miestuose ir miesteliuose, dalytųsi savo žiniomis apie ES ir jos galimybes.

Iki 2020 m. birželio 25 d. norinčius dalyvauti atrankoje kviečiame registruotis ČIA.

Kas yra Jaunimo Europos komanda? Jaunimo Europos komanda yra 15–22 metų amžiaus informacijos skleidėjų, pristatančių ES temas savo bendraamžiams, tinklas Lietuvoje. Šios komandos tikslas – padėti kitiems jauniems žmonėms suprasti, kaip veikia Europos Sąjunga ir kokią įtaką ji turi kiekvienam iš mūsų. Jaunimo Europos komanda ne tik domisi ES veikla, bet ir perteikia savo žinias kitiems.

Ką veikia Jaunimo Europos komandos nariai?

Tam, kad įgyvendintų savo pagrindinį tikslą – padėtų bendraamžiams pažinti ES politiką ir jos įtaką kasdieniam gyvenimui, JEK nariai:

  1. Įgyvendina bent 12 veiklų per metus: organizuoja seminarus, pristatymus, diskusijas, žaidimus ir kitokius renginius ES tematika savo mieste ar regione;
  2. Prisideda prie Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje projektų („Eurodebatai“, „Europos egzaminas“ ir kitų) įgyvendinimo;
  3. Savanoriauja su ES susijusiuose renginiuose;
  4. Skaito pranešimus mokyklose, konferencijose, kolegų organizuojamuose renginiuose;
  5. Rašo komentarus žiniasklaidai, tinklaraščius, dalijasi informacija socialiniuose tinkluose;
  6. Užsiima kita veikla, kuri prisideda prie geresnio jaunų žmonių suvokimo apie ES ir jos teikiamas galimybes.

Kaip vyksta atranka?

Birželio 29 d. paskelbsiami į antrą atrankos etapą patekę dalyviai, kurie gaus papildomas užduotis. Numatoma, kad galutiniai atrankos rezultatai paaiškės iki liepos 17 d. 

Komandos narius bus atrinkti taip, kad būtų vienodai atstovaujamos lytys ir amžiaus grupės. Pirmenybė bus teikiama tiems kandidatams, kurie gyvena arba daugiausia laiko praleidžia tuose miestuose (miesteliuose), kur šiuo metu nėra Jaunimo Europos komandos narių (sužinok, kuriuose miestuose jau yra veikiančių JEK narių).

Veikla Jaunimo Europos komandoje nėra rekomenduojama baigiamosios klasės mokiniams, galimos išimtys tik ypač motyvuotiems kandidatams, kurie planuoja ateinančius dvejus metus pasilikti gyventi tame pačiame mieste.

Atrinktus kandidatus pakviesime į Jaunimo Europos komandos įvadinius mokymus, kurie vyks nuo 2020 m. rugpjūčio 24 d. iki rugpjūčio 28 d. Vilniuje ir mokymų centre „Daugirdiškės“. Mokymų programa bus patikslinta. Dalyvavimas mokymuose yra privaloma narystės JEK sąlyga.

Atrinkti naujieji Jaunimo Europos komandos nariai pasirašys susitarimą, kuriame apibrėžti narystės komandoje laikas (paprastai 2 metai), misija ir užduotys.

Daugiau informacijos - https://ec.europa.eu/lithuania/news/prasid%C4%97jo-jaunimo-europos-komandos-nari%C5%B3-atranka_lt?fbclid=IwAR0dZdgt_8Yr__TGH7A0oqOgdRd19mONk4m5Ku2ODwzUEkBfXHf4l_DkzVY

 

 

Paieška