Kviečiame į jaunimo pilietinio dalyvavimo tyrimo rezultatų pristatymą

UAB „Spinter tyrimai“ 2021 m. spalio-lapkričio mėn. Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos užsakymu atliko jaunimo nuomonės apie pilietinį dalyvavimą ir dalyvavimui poveikį darančių veiksnių Lietuvoje sociologinį tyrimą.

Tyrimo duomenys buvo surinkti reprezentatyvios Lietuvoje gyvenančių 14-29 metų jaunų žmonių apklausos būdu taikant CATI (Computer Assisted Telephone Interview) ir CAWI (Computer Assisted WEB Interview) metodus. Apklausoje dalyvavo 1212 respondentai iš visų Lietuvos apskričių (64% miestuose ir 36 % kaimiškose vietovėse).

Tyrimo metu buvo bandoma atsakyti į šiuos probleminius klausimus:

  • Kokias veiklas jaunimas priskiria pilietiniam dalyvavimui?
  • Kaip aktyviai jaunimas dalyvauja pilietinėse veiklose?
  • Kokias dalyvavimo formas jaunimas renkasi dažniausiai?
  • Kaip jaunimas vertina savivaldos lygmeniu jaunimo interesus atstovaujančius subjektus?
  • Kokiais kanalais dažniausiai jaunimą pasiekia informacija apie dalyvavimo galimybes?
  • Kokie veiksniai skatina / riboja jaunimo dalyvavimą?
  • Kokios demografinės tyrimo dalyvių charakteristikos (amžius, lytis, gyvenamoji vietovė, užimtumas) turi ryšius su respondentų pilietinio dalyvavimo aktyvumu?
  • Kokie ryšiai egzistuoja tarp skirtingų dalyvavimo formų?

Atlikto tyrimo rezultatai bus naudojami planuojant ir tobulinant nacionalinės ir regioninės jaunimo politikos prioritetus ir priemones, stiprinant tarpžinybinį bendradarbiavimą jaunimo politikos srityje.

Su galutine tyrimo ataskaita susipažinti galima ČIA.

Tyrimo rezultatų pristatymas vyks 2021 m. sausio 12 d. 10.00-12.00 val.  Jo metu bus galima užduoti klausimus ir diskutuoti. Dalyvavimas renginyje atviras visiems ir be registracijos. Prisijungti kviečiame su šia nuoroda: https://us06web.zoom.us/j/86850004417 .

Renginys taip pat bus transliuojamas tiesiogiai ir Jaunimo reikalų departamento Facebook platformoje: https://www.facebook.com/jaunimas

Jei turėtumėte klausimų dėl dalyvavimo ar paties tyrimo, galite kreiptis į Darių Grigaliūną, tel. 8 633 46057, el. p. [email protected]

Renginio vaizdo įrašas prieinamas ČIA. Jo metu naudotas skaidres galima peržiūrėti ČIA.

JRD informacija

Paieška